Aslan Burcunun Sağlığı

saglik

Aslan burcuna mensup kişiler, beslenmesine ve sağlığına özen gösteren kişiler oldukları için, sporla araları oldukça iyidir. Vücuduna önem verir bir aslan. Dış görünüşü onun için çok önemlidir. Genellikle bakımlı, ince yapılı ve dikkat çekici fiziğe sahip olan aslan burcu kişileri, nadir olarak kilo problemi yaşarlar.

Kilo aldıklarını fark ettiklerinde, hemen spora başlar, eski formuna kavuşmak için uğraşırlar.Yaşama sevinciyle dolu olan ve canlı bir yapıya sahip olan aslan burcu, kafasına çok fazla şey takmadığı için, psikolojik rahatsızlıklarla çok sık karşılaşmazlar. Bu kişiler oldukça aktif ve sosyal kişiler oldukları için, özellikle kış ve bahar aylarında sık sık grip ve nezle gibi hastalıklarla karşılaşırlar. Aslan burcunun kalp ve damar hastalıkları konusunda dikkatli olması gerekiyor. Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklara karşı meyilli olan bu burcun insanları, sosyal içici olarak da sigara ve alkol kullanıyor olabilir. Aslan burcu, kalp sağlığı konusunda dikkatli olmalıdır.

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra, spora da önem vermeli ve sağlığını korumalıdır. Bu burcun insanları genellikle, sırt ve boyun ağrıları ile karşılaşırlar. Bunun için pilates gibi egzersizlere başlayabilirler. Düzenli ve sakin bir yaşam süren aslan burcunun salgın hastalıklara karşı diğer burçlara oranla daha fazla eğilimi olduğu için dikkatli olması gerekiyor. Bu denli aktif ve sosyal olması, zaman zaman bedensel yorgunluklar hissetmesine de neden olabilir.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*