Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan Burcunun Uyumu

aslanburcuSabit nitelikli burçlardan olan Aslan burcu insanlarını dış görüntülerinden tanımak çok da zor değildir. Bir aslan yelesini andıran gür saçları bir Aslan’ı ele veren en önemli özelliğidir. Astrolojik gezegeni Güneş olan Aslan burcu insanları, yöneticilik vasıflarının son derece güçlü olmasıyla ön plandadırlar. Güneş nasıl bütün gezegenler sisteminin yöneticisiyse Aslan burcu insanları da toplumda yönetme yetenekleriyle sivrilen kişilerdir.

Elementi ateş olan diğer burçlar gibi Aslan burcu insanları da bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiye sahiptirler. Ateşin yakıcı ve hareketli niteliği bu burç insanlarında da kendisini göstermiştir. Aynı zamanda Aslan burçlarında var olan kavgacı nitelik de ateş elementine mensup bir burç olmasının neticesidir. Ateş elementine mensup burçlar cinsiyet olarak erkeği temsil ederler dolayısıyla Aslan burcu da özelliklerini daha çok erkeklerde göstermektedir. Aslan burcuna sahip insanların bir diğer özelliği gururlarının son derece belirgin oluşu ve burunlarından kıl aldırmayan bir mizaca sahip olmalarıdır. Bunun yanı sıra sürekli kazanmayı isteyen bir yapıda olmaları ve yenilgiye asla tahammül edememeleri onların bazen ukala olarak algılanmalarına sebep olmaktadır. Aslında o sadece ormanlar kralının niteliğini taşıdığını belli etmek istemiştir.

Aslan burçları net olan ve şimdiki zamanda gerçekleşen olaylara odaklanmalarıyla tanınırlar. Kurgu yaratma özellikleri son derece güçlü olan Aslan burcu insanları sahne sanatları veya modayla ilgilenirlerse oldukça başarılı olabilirler.

Aslan burcunun uğurlu taşları elmas, safir ve pırlantadır. Uğurlu çiçekleri krizantem, orkide ve kırmızı güldür. Uğurlu kokuları ise misk ve portakal çiçeğidir. Gösterişe düşkün olan bu burcun şatafatlı giyime ve lükse karşı bir sempatisi de vardır.

Aslan burcu insanına hediye almayı düşünüyorsanız mutlaka gösterişli bir şeyler bakmanızda fayda vardır. Çünkü bu burç insanları bir şeyden memnuniyetsizliklerini kolayca dile getirirler. Aslan burcunun hışmıyla karşılaşmamak için ise ona bol bol övgüde bulunun ve onunla asla inatlaşmayın.

Gezegeni Güneş olan Aslan burcu renk olarak güneş renklerini tercih eder. Altın sarısı, koyu sarı, turuncu, safran rengi ve kırmızı renk bu burcun ilgisini çekecektir. Aslan burcunun uğurlu günü Pazar’dır. Uğurlu sayıları ise 1 ve 4’tür. Kalp hastalıkları ve kan dolaşımı hastalıklarına yakalanma ihtimalleri yüksektir. Disiplin gerektiren işlerde; askerlik, doktorluk vb. başarılı olabilirler.

Yay ve Koç burçlarıyla çok iyi anlaşırlar; fakat Boğa, Akrep ve Kova’yla yıldızları hiç barışmaz. Başak, Terazi, İkizler, Yengeç burçlarıyla da iyi ilişkiler kuran Aslan burcu insanlarının Balık ve Oğlak burçlarına karşı ise çekimser bir duruşu vardır. Aslan burcunun ünlülerine örnek olarak Ahu Tuğba, Alfred Hitchcock, Benito Mussolini, Alexander Dumas, Bernard Shaw, Bill Clinton, Coco Chanel, Debussy, Dustin Hoffman, Fidel Castro, Gönül Yazar, Napoleon Bonaparte, Henry Ford, Madonna, Mata Hari, Napoleon Bonaparte, Neil Armstrong, Robert de Niro, Robert Redford, Uğur Mumcu gösterilebilir.

Aslan burçları hırslı yapıları ve aceleci tavırlarıyla da dikkat çekerler. Heyecanı seven bir burç olan Aslan burcu insanları için aşk da heyecan verici ve şaşırtıcı olmalıdır. Karşılarındaki kişinin kendilerini aşağılamasına, hor görmesine tahammül edemezler ve böyle bir tavır gördüklerinde pençelerini çıkarırlar. Kısıtlanmaya tahammül edemeyen Aslan burcu insanları, kıskanç ve sahiplenici tavırların aşırılığı karşısında çareyi başka heyecanlara yönelmekte bulurlar. Son derece romantik olan Aslan burcu insanları âşık oldukları kişinin ayaklarını yerden kesebilirler. Sahne yetenekleri son derece güçlü olan Aslan burcu insanları âşık oldukları kişiye söyledikleri aşk sözcükleri konusunda oldukça cömerttirler. Cimrilikten hoşlanmazlar ve çevrelerindeki herkese karşı oldukça cömerttirler. İyi bir dost ve sırdaş olmalarının yanında hoşlarına gitmeyen bir durumda tamamen tersine de dönebilirler.